Червень 2015

Інформаційне відео для поїздів Інтерсіті+

Подорожуючи поїздом Інтерсіті+, один із членів нашої команди побачив на екрані доволі знайому схему метро — тестовий варіант схеми, яку ми розробили для метрополітену. Проте вона виглядала досить жахливо: була видалена частина станцій, а сама схема загубила кольори. Це було інформаційне відео Інтерсіті про впровадження нової зупинки потягів на станції Святошин.

Таке ставлення до нашої роботи авжеж обурило нашу команду, та ми вирішили не здіймати галас, а спокійно в усьому розібратися. Написали листа у керуючу потягами компанію — УЗШК (Українська залізнична швидкісна компанія), запитали, як таке сталося, та вирішили влаштувати зустріч. На ній з’ясувалося, що вони в компанії самі створили відео та зробили це, як змогли. Тому ми одразу запропонували нашу допомогу, а керівництво УЗШК радо сприйняло нашу пропозицію. Так ми почали цей невеликий проект.

Проблема

Основна проблема була у малій інформативності, понівеченій схемі метро та жахливому вигляді існуючого відео.


На першому екрані не розкривається основне повідомлення


Забагато зайвої інформації…


…на двох екранах поспіль


Понівечена схема метро та страшне позначення транспорту

У чому виклик?

Ми до цього ще не робили інформаційних відео, тому це авжеж був виклик для нашої команди: викласти інформацію не тільки на площині, а ще й у часі (можливий хронометраж відео був до 1 хвилини). Ще один виклик для нас був показати, що навіть звичайні інформаційні ролики можуть виглядати гарно, так би мовити, «підняти планку» дизайну для державних підприємств.

Ідеї

Основною ідеєю було відмовитися від використання будь-яких схем метро, прибрати зайве: час руху поїздів, відправлення-прибуття на кінцевих зупинках, інші зупинки на межами Києва та зробити акцент на головній інформації про нову станцію: на поїздах, які відтепер зупиняються на цій зупинці, часі зупинки та інформації про транспорт біля цієї та інших станцій.

Прототипи

Спочатку ми визначили ключові екрани: вступний екран, що розкриває тему про зупинку; час зупинки потягів на станції; інформація про міський транспорт біля усіх трьох зупинок Інтерсіті+ у Києві.

Після цього ми зробили тестовий ролик вже з анімацією екранів. Також додали вступний екран, що повідомлятиме про початок ролику, та кінцевий екран з адресою сайту.

Тестування

Для досягнення найкращого результату всі дизайн-рішення потрібно протестувати у реальних умовах, тому ми вирушили у депо та завантажили наш тестовий ролик у систему для перевірки на екранах поїзда.

Як бачимо, ще одним обмеженням стала інформаційна смуга (маршрут, швидкість, час та температура), яка відображається на екранах постійно. Після тестування ми це врахували та розташували всю інформацію у відео, щоб вона не перекривалась цією смугою.

Впровадження

Під час тестування ми виявили кілька невдалих місць у дизайні та виправили їх у наступній версії ролика, яку віддали для впровадження. Керівництво УЗШК прийняло усі наші дизайн-рішення, як то прибрати непотрібну схему метро, та взагалі сприяло роботі над проектом.

Всупереч загально прийнятій практиці серед державних компаній, нам вдалося впровадити версію, яка не містила логотип підприємства, оскільки він не несе жодного корисного інформаційного навантаження для пасажира.

Результати

Під час роботи над проектом ми отримали цікавий досвід розробки, а головне — вдалого впровадження відео на транспортних екранах. З часу відкриття зупинки пройшло майже півроку, а наше відео досі використовується в усіх поїздах Інтерсіті+. Створений нами новий стиль УЗШК тепер може з легкістю використовувати у інших своїх комунікаціях, а ми тепер маємо досвід створення інформаційного відео.Надіслати
+1
Запінити
Над проектом працювали:
  • Керівник проекту
  • Олександр Колодько
  • Дизайнериi>
  • Олександр Колодько
  • Олександр Зайцев
  • Відео-дизайнер
  • Олег Сидоренко
  • Звукорежисер
  • Ілля Гоголєв